Украина - Испания. Анонс

Украина - Испания. Анонс

26 січня о 13.15 рейсом авіакомпанії KLM KL-1385 з Амстердаму до Києва прибула одна з кращих команд світу збірна Іспанії, яка в рамках підготовки до відбіркових матчів чемпіонату Європи 2018 року проведе два товариських матчі зі збірною України.

Візит до столиці України діючих чемпіонів Європи став можливим завдяки плідній співпраці та дружнім стосункам між Асоціацією футзалу України та керівництвом іспанської збірної, яке склалось за останні роки. Як відомо, в січні 2015 року в іспанських містах Бурела та Ферроль наша національна команда провела два поєдинки зі збірною Іспанії, тож матчі, які пройдуть в столичному Палаці спорту 28 та 29 січня о 15.00, можна вважати візитом-відповіддю, який і надалі сприятиме зміцненню взаємовідносин між командами, які вже довгі роки входять до п’ятірки найкращих команд європейського континенту.

Майже синхронно головні тренери збірних України та Іспанії Олександр Косенко та Хосе Венансіо Лопес розпочали підготовку до майбутніх матчів. Українські «збірники» зібралися в Києві 24 січня, після чого пройшли ретельне тестування. Кандидати ж до футзальної «фурії рохи» з’їхалися до Мадриду днем раніше, для того щоб наступного дня провести товариський матч проти збірної Чорногорії, в якому було здобуто перемогу 5:0.

Збірна Іспанії наразі переживає дуже складний етап своєї історії, який в нас прийнято називати «зміною поколінь». Такі часи бувають в житті будь-якої команди, а поштовхом для них в збірній Іспанії став результат виступу на чемпіонаті світу, який проходив в Колумбії. Виліт підопічних Хосе Венансіо Лопеса з турніру на стадії 1/4 фіналу – це один з найневдаліших виступів збірної Іспанії на Мундіалях. Гірше було лише в 1989 році, на першому чемпіонаті світу, коли іспанці не змогли подолати груповий бар’єр. Надалі збірна Іспанії шість разів поспіль неодмінно була в призерах, вигравши чемпіонати світу в 2000 та 2004 роках.

Ніяких оргвисновків в звичному для нас розумінні з приводу невдачі в Колумбії в Іспанії не відбулося, і їх взагалі не могло бути. По-перше, Хосе Венансіо Лопес має колосальний авторитет в своїй країні, який підкріплений значними досягненнями, зокрема, це чотири перемоги на чемпіонатах Європи. По-друге – 52-хрічний наставник іспанців в липні 2015 року подовжив контракт з Королівською федерацією футболу Іспанії, який був вперше підписаний в вересні 2007 року, ще на два роки – до вересня 2017 року.

Після Колумбії візит до Києва – це вже третій виїзд команди Хосе Венансіо Лопеса на товариські матчі. 31 жовтня та 1 листопада «фурія роха» завітала до Франції, де здобула дві перемоги – 1:0 та 2:0. А за місяць чемпіони Європи продемонстрували свою майстерність в угорському місці Ніредьгаза, де не залишили господарям жодних шансів – 5:1 та 6:1.

З часу матчів в Угорщині пройшло більше ніж півтора місяця, і про те, що процес пошуку найсильнішого варіанту збірної Іспанії триває, говорить той склад, який Хосе Венансіо Лопес привіз до Києва. У «фурії рохи» вже є певний кістяк, але є і нові обличчя – чотири футболісти. Це голкіпер Фабіо, гравці, що на майданчику – Айкардо і Пола, які повернулися до збірної після пошкоджень, та 31-річний Давид Гарсіа, який вважається в Іспанії одним з найкращих гравців захисного плану. Щодо Айкардо та Поли – це ключові гравці збірної Іспанії, за плечима яких чимало турнірів найвищого рівня.

Загалом же, на майданчик київського Палацу спорту в збірній Іспанії матимуть змогу вийти такі гравці:
голкіпери: Фабіо («Ель Посо Мурсія», 1990 р.н.), Карлос Баррон («Пальма Футзал», 1987), Хуанхо («Барселона Ласса», 1985)
польові гравці: Карлос Ортіс («Мовістар Інтер», 1983), Марк Толра («Барселона Ласса», 1991), Айкардо («Барселона Ласса», 1988), Хосе Масіас («Пальма Футзал», 1992), Бебе («Ель Посо Мурсія», 1990), Адольфо («Барселона Ласса», 1993), Хоселіто («Барселона Ласса», 1991), Пола («Мовістар Інтер», 1988), Рафа Усін («Магна Гурпеа», 1987), Алекс («Ель Посо Мурсія», 1989), Давид Гарсіа («Рібера Наварра», 1985).

Головний тренер збірної України Олександр Косенко вдруге скликає команду після чемпіонату світу. В кінці листопада – на початку грудня наша головна команда виїжджала до Китаю, де в міжнародному турнірі за участю збірних В’єтнаму, Китаю та Мексики здобула три перемоги, посівши перше місце. Порівняно зі складом, який грав в китайському місті Чаншу, і в збірній України є деякі зміни. Свій вибір Олександр Косенко зупинив на таких гравцях:

голкіпери: Євген Іваняк («Діна», Росія, 1982 р.н.), Дмитро Литвиненко («Локомотив», Харків,1987), Кирило Ципун («Продексім», Херсон, 1987)
польові гравці: Михайло Грицина («Енергія», Львів, 1991), Микола Грицина («Енергія», Львів, 1989), Сергій Журба («ХІТ», Київ, 1987), Віталій Дзюба («ХІТ», Київ, 1995), Дмитро Сорокін («Локомотив», Харків,1988), Микола Білоцерківець («Локомотив», Харків, 1986), Дмитро Бондар («Локомотив», Харків, 1983), Ігор Корсун («Ураган», Івано-Франківськ, 1993), Петро Шотурма («Ураган», Івано-Франківськ, 1992), Олександр Педяш («Сокіл», Хмельницький, 1994), Михайло Волянюк («Продексім», Херсон, 1989), Володимир Разуванов («Прогрес», Росія, 1992).

Окрім безпосередніх учасників футзальних баталій, матчі в Києві можна вважати серйозною перевіркою для всіх тих, хто буде задіяний вже в квітні, коли в столиці України пройдуть матчі основного раунду кваліфікації чемпіонату Європи 2018 року. Асоціація футзалу України в межах підготовки до матчів зі збірною Іспанії доклала чимало зусиль, щоб для вболівальників футзалу вони стали справжнім святом, а з організаційної точки зору пройшли на найвищому рівні – так, як воно має бути і підчас офіційних матчів.

Вже зараз можна констатувати, що обидва матчі збірних України та Іспанії пройдуть при заповнених трибунах Палацу спорту. Так, менше, ніж за дві доби до початку матчів, на гру, яка відбудеться 28 січня, залишилось приблизно 1000 квитків, а на гру 29 січня – близько двох тисяч.

Час, щоб зробити свій вибір на користь футзалу найвищого ґатунку, у шанувальників гри «5 на 5» не тільки з Києва, а й з інших міст, ще є. Підтримаємо нашу команду! Вболіваємо за Україну!    

Прес-служба Асоціації футзалу України             

Читайте также
We are recommending you to use more newer version of browser